Slovo na dnes


Odkazy k Bohu


Odporúčame


Vyhľadávanie na skránke


WEB HELP

  • Google Translate/Prekladač
  • Google Search/Vyhľadávač
  • iGoogle
  • Bookmarks/Záložky


Biskup Baláž: homosexuáli = zvrátení ľudia

uverejnené dňa 02. 03. 2009 | Autor/ka: Prevzaté viz. zdroj

Iniciatíva Inakosť žiada biskupa Rudolfa Baláža, aby sa ospravedlnil ľuďom s homosexuálnou orientáciou za výrok, že homosexuáli sú zvrátení ľudia.

"Kto nám dovolil na základe prirodzeného zákona ohaviť budúcnosť dieťaťa," opýtal sa počas homílie na svätej omši. "Ak je to zvrátený človek, dá mu svoju zvrátenosť, kto bude za to zodpovedný?" uviedol.

"Chceme upozorniť pána biskupa, že homosexualita nie je zvrátenosť, ale menšinová sexuálna orientácia, ktorá existuje od počiatku ľudstva a nijako neuberá danému jedincovi jeho ľudské kvality. Aj homosexuáli majú právo na dôstojný život," uviedol v stanovisku predseda správnej rady Iniciatívy Inakosť Július Kolenič.

Pripomenul nedávne vyhlásenie Európskeho parlamentu, podľa ktorého diskriminujúce poznámky vedúcich predstaviteľov spoločenského a politického života zamerané proti homosexuálom podnecujú nenávisť a násilie a preto by ich príslušné orgány mali odsúdiť.

"Biskup katolíckej cirkvi je významným predstaviteľom spoločenského života. Preto si myslíme, že by mal citlivejšie vážiť svoje slová a vyzývať skôr k láske než k nenávisti. A najmä by sa mal za svoj urážlivý výrok ospravedlniť všetkým homosexuálom, vrátane tých, ktorí sú členmi katolíckej cirkvi," zdôraznil Kolenič.

Publikované: 25.02.09

Zdroj: http://www.webnoviny.sk/slovensko/clanok/32245/Biskup-Balaz-vyhlasil-ze-homosexuali-su-zvrateni-ludia.html

 

Zdroj: webnoviny.sk

Páči sa vám tento článok?