Slovo na dnes


Odkazy k Bohu


Odporúčame


Vyhľadávanie na skránke


WEB HELP

  • Google Translate/Prekladač
  • Google Search/Vyhľadávač
  • iGoogle
  • Bookmarks/Záložky


Prezidentskí kandidátí k právam sexuálnych menšín

uverejnené dňa 02. 03. 2009 | Autor/ka: Prevzaté viz. zdroj

Iniciatíva Inakosť oslovila otvoreným listom prezidentských kandidátov, aby vyjadrili svoj postoj k dodržiavaniu práv sexuálnych menšín.

"Našim cieľom je zistiť hodnotové priority a princípy kandidátov, ktoré budú podkladom pre naše odporúčania našim priaznivcom, homosexuálne orientovaným spoluobčanom, ich príbuzným a priateľom," uviedol predseda správnej rady Iniciatívy Inakosť Július Kolenič.

Dodal, že na Slovensku existuje nezanedbateľná časť občanov, pre ktorých sú odpovede na osem položených otázok podstatou kvality ich života.

Okrem iného by sa prezidentskí kandidáti mali vyjadriť k otázke, či si spolužitie dvoch homosexuálne orientovaných ľudí zaslúži zákonnú úpravu, prípadne či podporia prijatie zákona o životnom partnerstve dvoch osôb rovnakého pohlavia.

Iniciatívu tiež zaujíma, čo by v prípade zvolenia za prezidenta Slovenskej republiky konkrétne urobili pre zlepšenie situácie lesieb a gejov v krajine.

Inakosť očakáva odpovede do 5. marca 2009 s tým, že následne s nimi oboznámi verejnosť.

Iniciatíva Inakosť je občianske združenie, ktorého cieľom je ochrana ľudských práv a základných slobôd občanov s homosexuálnou orientáciou.

 

Publikované: 23.02.09

Zdroj: http://www.webnoviny.sk/volby2009/clanok/32078/Oslovili-prezidentskych-kandidatov-k-pravam-sexualnych-mensin.html

 

Zdroj: webnoviny.sk

Páči sa vám tento článok?