Slovo na dnes


Odkazy k Bohu


Odporúčame


Vyhľadávanie na skránke


WEB HELP

  • Google Translate/Prekladač
  • Google Search/Vyhľadávač
  • iGoogle
  • Bookmarks/Záložky


Deň proti homofóbii v Poľsku a Lotyšsku

uverejnené dňa 25. 07. 2009 | Autor/ka: Prevzaté viz. zdroj

Na pochode centrom Krakova sa zúčastnilo okolo 500 gayov a lesbičiek. V pochode sa im pokúsili zabrániť pravicoví radikáli, ale neuspeli.

Došlo však k zrážkam s políciou, pri ktorých sa zranil jeden človek a 20 ľudí za útok na policajtov zatkli. V prípade odsúdenia im hrozia až dva roky väzenia.

Pochod za práva sexuálnej menšiny sa v juhopoľskom kráľovskom meste uskutočnil už piaty rok po sebe.

V metropole Lotyšska Rige sa v sobotu zhromaždili obhajcovia práv homosexuálov z približne 20 krajín Európy za prísnej bezpečnostnej ochrany, ktorá mala zabrániť zrážkam s účastníkmi oveľa väčšieho zhromaždenia odmietajúceho homosexualitu.

Približne 300 obhajcov homosexuality s dúhovými vlajkami chránili desiatky príslušníkov poriadkovej polície, zatiaľ čo na druhej strane kovového plota na nich pískalo a pokrikovalo okolo 1200 účastníkov antidemonštrácie.

Niektorí z nich mávali bibliou a plagátmi s nápisom "homosexualita je hriech". Akcia sa podľa hovorkyne polície Levy Reksny skončila pokojne, zadržali iba dvoch ľudí z antidemonštrácie.

Výročný pochod za práva homosexuálov v Rige sa takmer nekonal, keďže ho mestská rada svojím uznesením vo štvrtok zrušila, lotyšský súd však rozhodol, že jej uznesenie bolo neústavné.

Lotyšská polícia začala vyšetrovať, kto zorganizoval antidemonštráciu, ktorá nebola oficiálne povolená.

Publikované: 16.05.2009
Zdroj: http://dnes.atlas.sk/svet/562951/homosexuali-demonstrovali-v-polsku-a-lotyssku

Zdroj: dnes.atlas.sk

Páči sa vám tento článok?