Slovo na dnes


Odkazy k Bohu


Odporúčame


Vyhľadávanie na skránke


WEB HELP

  • Google Translate/Prekladač
  • Google Search/Vyhľadávač
  • iGoogle
  • Bookmarks/Záložky


Polícia násilne potlačila Deň proti homofóbii v Moskve

uverejnené dňa 25. 07. 2009 | Autor/ka: Prevzaté viz. zdroj

Približne 30 aktivistov sa zhromaždilo pred univerzitou v Moskve. Protestujúcich zatkli a naložili do policajných automobilov a pristaveného autobusu

Úrady zakázali verejné demonštrácie homosexuálov v meste pred finále pesničkovej súťaže Veľká cena Eurovízie. Niektorí interpréti však pohrozili, že budú bojkotovať finále, ak sa tradičný pochod gayov nepovolí.

Aktivisti sa zhromaždili pred univerzitou na juhozápade metropoly, aby protestovali proti diskriminácii gejov a lesbičiek. Niesli transparenty s nápismi "Homofóbia je hanbou tejto krajiny!" a "Požadujeme rovnaké práva!".

Asi po minúte zasiahla poriadková polícia, ktorá protestujúcich odviedla do pripravených vozidiel. Medzi zatknutými sú aj britský aktivista za práva gayov Peter Tatchell a ruský aktivista Nikolaj Alexejev.

Polícia uviedla, že Alexejeva zatkla za to, že kráčal s mužom oblečeným v ženských šatách, ktorého označil za svojho priateľa.

Predtým sa na protestnom zhromaždení v širšom centre Moskvy zišlo približne 50 demonštrantov z rôznych nacionalistických a pravoslávnych organizácií, ktoré odmietajú homosexualitu.
Polícia z nich zatkla jedného muža, ktorý obvinil predstaviteľov v Kremli z homosexuality.

Aj predchádzajúce akcie gejov a lesbičiek v Moskve poznamenalo násilie zo strany polície, pravicových a náboženských extrémistov.


Publikované: 16.05.2009
Zdroj: http://dnes.atlas.sk/svet/562875/policia-nasilne-potlacila-pochod-gayov-v-moskve

Zdroj: dnes.atlas.sk

Páči sa vám tento článok?