Slovo na dnes


Odkazy k Bohu


Odporúčame


Vyhľadávanie na skránke


WEB HELP

  • Google Translate/Prekladač
  • Google Search/Vyhľadávač
  • iGoogle
  • Bookmarks/Záložky


Legalizácia a liečba homosexuality v Indii

uverejnené dňa 29. 12. 2009 | Autor/ka: Prevzaté viz. zdroj

Ešte z koloniálnych čias pochádzal zákon, ktorý v Indii homosexualitu a homosexuálne konanie trestal až 10 ročným trestom odňatia slobody. Starý zákon bol zrušený, preto Indická dúhová komunita má dôvod na oslavu.

Podľa dostupných informácií súd v Naí Dillí rozhodol o vyčiarknutí homosexuality z trestného zákona, čím legalizoval homosexualitu v krajine. Vďaka tomu sex  medzi dospelými osobami s rovnakým pohlavím už v Indii nikdy nebude trestaný.

Medzinárodné organizácie už viac krát upozorňovali Indické úrady, že trestanie homosexuality je porušovaním základných ľudských práv.

Zákon bol zrušený, no už sa aj objavili prvý „liečitelia“, ktorí zaručujú 100% vyzdravenie z homosexuality. Medzi nich sa zaradil aj najväčší majster jogy, ktorý odporúča meditáciu a dychové cvičenia.

„Sex medzi osobami rovnakého pohlavia je nezdravý, je to choroba“ – tieto slová zverejnil India Express a patria známemu majstrovi jogy, ktorého každý pozná pod menom Svámi Baba Ramdev. Podľa neho je homosexualita taká istá vrodená vada, ako ostatné, preto sa dá liečiť. Najlepšie je, ak sa použije kombinácia dýchacích cvičení a meditačnej techniky pránajáma.

Majster sa ale nesnaží homosexuálov len liečiť, ale rozhodol sa aj bojovať proti zrušeniu zakazujúceho zákona. Na súd podal sťažnosť proti zrušeniu zákona. Podporuje ho aj veľká časť strednej triedy, nakoľko majster je mediálne známa osobnosť. Jeho televíznu reláciu sleduje okolo 85 miliónov divákov.

Publikované: 22.7.2009

Zdroj: http://radio.rogy.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=1888&Itemid=143

Zdroj: radio.rogy.cz

Páči sa vám tento článok?