Slovo na dnes


Odkazy k Bohu


Odporúčame


Vyhľadávanie na skránke


WEB HELP

  • Google Translate/Prekladač
  • Google Search/Vyhľadávač
  • iGoogle
  • Bookmarks/Záložky


Zabíjanie gayov

uverejnené dňa 29. 12. 2009 | Autor/ka: Prevzaté viz. zdroj

Viacero dúhových organizácií protestuje a žiada zákaz predaja počítačovej hry, v ktorej sa majú zabíjať homosexuáli.

Hra pod názvom „Watch out, behind you, Hunter!“ vyvolala búrlivú reakciu aj niektorých psychológov a aktivistov pre ľudské práva. Francúzsko už túto hru zakázalo.

Táto počítačová hra vznikla ešte v roku 2002 a ide o pomerne primitívnu zábavu, ktorej cieľom je zabiť čo najviac nahých homosexuálov pri prechádzke džunglou.

Odborníci na detskú psychológiu upozorňujú, že hra môže ľahko ovplyvniť vývoj dieťaťa, ktoré si môže vybudovať odpor voči homosexuálom aj s podtónom agresie. V jeho mysli sa ľahko môže zakoreniť pravidlo, že homosexuál = zlý človek, ktorého treba strieľať.

Autor tejto počítačovej hry Jean Christophe Calvet na svojej stránke uviedol, že hra nemá podnecovať násilie voči homosexuálom, ale skôr naopak. Mal by to byť skôr výsmech tým, ktorí odsudzujú homosexuálov. Podľa neho maloletí, ktorí sa k hre môžu dostať, už majú dostatočne vyvinutý humor na to, aby chápali, že ide o výsmech tých, ktorí sú proti homosexuálom.

Vďaka afére, ktorá vznikla okolo hry je dnes už takmer nemožné zabrániť jej šíreniu, nakoľko sa objavila aj na takých internetových stránkach, o ktorých autor ani nevie.

Publikované: 27.7.2009

Zdroj: http://radio.rogy.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=1898&Itemid=143

Zdroj: radio.rogy.cz

Páči sa vám tento článok?