Slovo na dnes


Odkazy k Bohu


Odporúčame


Vyhľadávanie na skránke


WEB HELP

  • Google Translate/Prekladač
  • Google Search/Vyhľadávač
  • iGoogle
  • Bookmarks/Záložky


Menšiny podľa riaditeľa tlačového odboru Úradu vlády: Cigáni a buzeranti

uverejnené dňa 10. 01. 2010 | Autor/ka: Prevzaté viz. zdroj

Video na webe usvedčilo Ficovho šéfa tlačového odboru z toho, že pod menšinami si predstavuje „cigánov a buzerantov“a koaličných partnerov má za „šovinistov a zlodejov“.

Riaditeľ tlačového odboru Úradu vlády Braňo Ondruš nemá prejav hodný štátneho úradníka. Približuje sa k nevyberanému slovníku najvulgárnejšieho politika Slovenska, Jána Slotu z SNS.

18. novembra v Klube Nového slova o ľavici v 21. storočí totiž Ondruš hovoril o prístupe štátu k menšinám a zavtipkoval o „Cigánoch a buzerantoch“.

Hovorca predsedu vlády Roberta Fica (Smer) vo svojom prejave vysvetľoval svoje názory na to, čo by malo byť ľavicovou agendou. Zrejme v reakcii na predrečníka povedal „a to je problém tých menšín, inak, my sme nemysleli Maďarov, my sme mysleli Cigánov a buzerantov, medzi nami“. Sála reagovala smiechom. Video sa objavilo na stránke youtube.com.

Ondruš svoje slová SME vysvetľoval tým, že poznámka  nadväzovala na inú časť diskusie. Je podľa neho „jasné“, že  slová použil „ako výsmech všetkých, čo ich v súvislosti s menšinovou politikou používajú, bohužiaľ vážne“. Smiech ostatných v sále vraj potvrdzuje, že pochopili jeho „sarkasticko-parodickú hyperbolizáciu“.

Slová „buzerant“ a „Cigán“ sú od 90. rokov v politike tabu aj pri vtipkovaní. Používajú ich už v podstate iba politici zo SNS – najmä Ján Slota.

„Aj interné vyjadrenia takéhoto charakteru, určené iba úzkemu okruhu polsucháčov, sú poľutovaniahodné a odhaľujú skutočnú úroveň a názory ich autora a politickej strany, v ktorej pôsobí,“ komentoval Ondrušove vyjadrenia o homosexuáloch Július Kolenič zo združenia Inakosť.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5163372/mensiny-podla-ondrusa-cigani-a-buzeranti.html#ixzz0c9nhVvLd


Publikované: 21.12.2009

Zdroj: sme.sk

Páči sa vám tento článok?