Slovo na dnes


Odkazy k Bohu


Odporúčame


Vyhľadávanie na skránke


WEB HELP

  • Google Translate/Prekladač
  • Google Search/Vyhľadávač
  • iGoogle
  • Bookmarks/Záložky


FFI 2011

uverejnené dňa 22. 09. 2011 | Autor/ka: administrator

Srdečne Vás pozývame na otvorené stretnutie pri filme, debatovaní a vzájomnom počúvaní Vašich a našich otázok, pohľadov, skúseností a hlavne životných príbehov

Gay-kresťan a cirkev

Život v strede je niekedy nezvládnuteľný. Môže cirkev tento život uľahčiť? Mala by sa o to snažiť? A snaží sa o to?
Každý kresťan hľadá svoj domov v cirkvi. A domov je symbolom pokoja, symbolom útočiska.
Momentálne však cirkev pre mnohých homosexuálnych kresťanov symbolom domova, pokoja, útočiska nie je. To vedie k zmätenosti a zraneniam. Preto i tieto otázky vyžadujú svoj čas a svoje miesto.
Dokážeme nájsť cestu k cirkevnej rodine? A dokáže cirkevná rodina nájsť cestu k nám? Je medzi nami bezodná priepasť, alebo dá sa vybudovať aj most...?


O týchto a podobných otázkach, oblastiach a príbehoch ľudí by sme chceli spolu s vami – publikom – uvažovať, debatovať, pýtať sa, hladať a vzájomne sa počúvať v pokojnom, priateľskom, kultivovanom dialógu v nedeľný podvečer 2. októbra 2011.

Pozvanie medzi nás prijal ako moderátor i účastník debaty aj Juraj Kušnierik, člen Cirkvi bratskej, známy z redakcie časopisu Týždeň, ale aj zo stránok Hudobného života či Lidových novín, jeden zo zakladateľov kníhkupeckej siete Artforum. Spolu so Štefanom Hríbom vytvárali reláciu Pod lampou (STV), Bez lampy_FM (Rádio FM) a Lampa (JOJ), dnes tvorí reláciu Slová na Rádiu FM.

Stretneme sa v priestoroch Filmového klubu FK35 na Filmovej a televíznej fakulte Vysokej školy múzických umení v Bratislave na Svoradovej ulici č. 2.

O 16.00 by sme chceli premietnuť zaujímavý dokumentárny film k  téme, a asi tak po hodinke a pol by sme prešli k spoločnému debatovaniu, uvažovaniu, a počúvaniu.

Vstup voľný

Tešíme sa na Vás!

Tomáš Backstuber, Mária Ščepková a ďaľší
z neformálnej iniciatívy Homosexuálni kresťania na Slovensku
http://www.gaychristians.sk
http://socialnet.gaychristians.sk
gaychristians.slovakia@gmail.com


Info aj na
http://ffi.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=474%3Agejkresan-a-cirkev&catid=144%3Adiskusie&Itemid=246&lang=sk

Páči sa vám tento článok?