Slovo na dnes


Odkazy k Bohu


Odporúčame


Vyhľadávanie na skránke


WEB HELP

  • Google Translate/Prekladač
  • Google Search/Vyhľadávač
  • iGoogle
  • Bookmarks/Záložky


Čo robíme

uverejnené dňa 13. 04. 2013 | Autor/ka: administrator

Snažíme sa organizovať pravidelné mesačné stretnutia, kde je priestor na modlitbu, čítanie z Písma (pokiaľ čas a povinnosti dovolia, tak aj duchovné vedenie kňaza) ale aj osobné rozhovory.

Záujemcov o diskusiu/polemiku pozývame na naše fórum (http://forum.gaychristians.sk/), kde sa dá diskutovať o všetkom v spojitosti s homosexualitou&kresťanstvom. Vážime si názory návštevníkov a máme záujem o korektne vedenú diskusiu. Vyhradzujeme si preto skryť príspevky, ktoré sú xenofóbne, porušujú platné zákony alebo majú reklamný charakter.
Okrem pravidelných stretnutí organizujeme, (alebo by sme chceli organizovať) na nepravidelnej báze rôzne akcie (opekačky, túry, plavárne, posedenia...).
Mnohé z týchto akcií už na Slovensku organizované sú a ak Vám nevadí, že na ne chodia i neveriaci/inoveriaci ľudia, vrele Vás na ne pozývame:
Tých, ktorí by mali záujem o pravidelné LGBT túry, odkazujeme na stránky Queerpointu (http://queerpoint.blogspot.sk/), kde sa dozvedia všetky potrebné informácie.
Mladšie ročníky pozývame na rôzne opekačky a akcie organizované združením FreeQ (pôvodne nazvanou UniQ) (http://www.facebook.com/pages/FreeQ-Bratislava/157559444374806), tvoreného mladými LGBT ľuďmi pre mladých LGBT ľudí.
Pre diskotékychtivých je tu Tepláreň  (http://www.facebook.com/groups/382050261828346/) a mnoho podobných akcií počas roka (ale Tepláreň je len jedna! ;) ).
Filmoví fajnšmekri si prídu na svoje počas filmových festivalov Inakosti (http://www.ffi.sk/).
Taktiež pre LGBT ľudí na Slovensku a Česku je tu sociálna sieť Qpeople ( http://qpeople.ning.com/ ), fungujúca podobne ako známy Facebook.
No a pre všeobecné informácie, psychologické a právne LGBT poradenstvo sa obráťte na Qcentrum  (http://www.qcentrum.sk/), kde nájdete všetko potrebné.


GAY-CHRISTIANS SLOVAKIA STRETNUTIA

Milí priatelia, čitatelia a návštevníci web stránok „Homosexuálni kresťania a im blízki"
http://www.gaychristians.sk  & http://socialnet.gaychristians.sk  & http://forum.gaychristians.sk
Pozývame Vás na naše mesačné stretnutie LGBTIQ-kresťanov (*)
Deň: raz v mesiaci, vždy niektorá sobota
Čas: Zraz 14.30-14.45, samotné stretnutie 15.00-20.00, v prípade záujmu aj dlhšie - "dozvuky" v čajovni, pizzerii a pod. Pred stretnutím, prosíme, podľa možnosti o dochvíľnosť, o 14.45 je obvykle spoločný presun na miesto stretnutia.
Po stretnutí, prosíme o malú iniciatívu dobrovoľníkov, aby sme spoločne mohli dať priestory do pôvodného stavu.
Miesto zrazu: Bratislava - či už centrum alebo niektorá iná časť mesta
Pre tých, ktorí nás nebudú vedieť spoznať máme ako pomôcku obrázok, ktorý môžeme poslať v prílohe mailu ;)
Program: Otvorenie sa pre duchovný rozmer bytia, Biblia, modlitba, uvažovanie, hľadanie, rozprávanie, počúvanie, spoločenstvo, priateľstvo...
O viac informácií resp. o pozvánku môžete požiadať na gaychristians.slovakia@gmail.com
Stretnutie chce byť otvorené pre gay-kresťanov z rôznych cirkví/tradícií, i bez cirkví/tradícií, s rôznym chápaním/nechápaním Slova i rôznymi životnými postojmi a cestami, vo vzájomnej úcte k našim rôznostiam a inakostiam, i k vzájomným nesúhlasom či nepochopeniam. Láska nevylučuje rôznorodosť, rozličnosť nebráni láske.
Pokúšame sa stretávať pravidelne, na "území" rôznych kresťanských spoločenstiev/cirkví, podľa možností a okolností, a podľa vôle, nápadov a inšpirácií zúčastnených.
Vraj by niektorí noví aj radi prišli, ale boja sa, že nie sú dosť „kresťankí", iní sa možno zas obávajú, že im dosť „kresťankí" nebudeme ... Či sme málo či až príliš „kresťankí"? Kto vie, radi by sme vedeli aj my ;) V každom prípade čo kto prinesie so sebou, to budeme mať medzi sebou... program, dianie a vývoj stretnutí závisí od všetkých zúčastnených. Aj ľudsky, aj duchovne, aj ako pohostenie. Prosíme teda o vzájomné podelenie sa, okrem toho duševného a duchovného, aj s niečím "pod zub", kto teda stihne a môže.
Podľa skúseností, dlhšie a "kvalitnejšie" stretnutie raz v mesiaci sa zatiaľ osvedčuje viac, ako častejšie, unáhlenejšie a "povrchnejšie" stretnutia, pri ktorých sa hlbšie rozhovory rozvinú až pri odchode. Samozrejme, nikto v skupine nie je nútený hovoriť, kto chce, môže pokojne, zúčastnene, mlčať.
Vzhľadom na rôznosť našich životných etáp i etáp nášho "coming-outu", nikto nemusí na stretnutí udať plné meno, pokojne môže ostať pod pseudonymom. Od zúčastnených sa očakáva férová diskrétnosť, nie kvôli "tajnej spoločnosti", ale pre vytvorenie bezpečného priestoru dôvery, prijatia, slobody a otvorenosti.
Následne je možné dohodnúť ďaľšie spontánne stretania v priebehu mesiaca (konkrétne návrhy sú vítané, napr. návšteva podobných stretnutí v Brne (http://sweb.cz/logos-brno); čokoľvek vhodné navrhnete a zorganizujete;)
Vďaka všetkým za podporu nášho spoločenstva aj modlitbami, jeho vývoj, aktivity a ovocie závisí aj od nich.
Tešíme sa na stretnutie
Organizačný tím
http://www.gaychristians.sk & http://socialnet.gaychristians.sk & http://forum.gaychristians.sk

(*) LGBTIQ - skratka vychádzajúca z angličtiny ako súhrnné označenie pre širokú skupinu osôb prežívajúcich v rôznej miere a rôznym spôsobom "inakosť" v emocionálnej & sexuálnej orientácii - lesbické ženy, homosexuálni muži, bisexuáli, transgender osoby, transsexuáli, intersexuáli;  neraz všetci spolu označovaní ako „gay" či „queer".

Páči sa vám tento článok?