Slovo na dnes


Odkazy k Bohu


Odporúčame


Vyhľadávanie na skránke


WEB HELP

  • Google Translate/Prekladač
  • Google Search/Vyhľadávač
  • iGoogle
  • Bookmarks/Záložky


Exodus padol, nech žije sloboda... alebo?

uverejnené dňa 26. 08. 2013 | Autor/ka: Tomáš Backstuber

Už je to mesiac, mnohí z vás to isto zachytili (a tí, ktorí nie: http://exodusinternational.org/2013/06/i-am-sorry/ a http://alanchambers.org/ ). Alan Chambers, ukážkový príklad vlajkovej ex-gay lode - hnutia Exodus v USA konečne vyšiel na svetlo. Roky pôsobil ako vyliečený gej, šťastný manžel a otec, prezident a “nádej” pre mnohých tých, ktorí sa o niečo podobné snažili (či už vyliečiť seba, alebo iných). Na oficiálnom stretnutí Exodu 19. júna 2013 sa však ospravedlnil celej LGBT komunite, priznal neúspešnosť vlastnej liečby a zároveň vyhlásil, že Exodus odhlasoval ukončenie činnosti v oblasti ex-gay terapií.

Rozmýšľam, čo vlastne tento pád znamená pre nás, „bežných ľudí“. Exodus a NARTH (Národná asociácia pre výskum a liečbu homosexuality v USA) pre tých, ktorí nás často chceli liečiť, predstavovali tých „odborníkov“, dokonca niektorí u nich hovorili až o „66 percentnej úspešnosti“. A teraz ďalší z hlavných šťastných príbehov týchto odborníkov vyhlási, že sám je ešte stále priťahovaný rovnakým pohlavím, ba čo viac, že títo odborníci skutočne spôsobovali bolesť a utrpenie, namiesto toho, aby pomáhali tým, ktorí za nimi prišli. Pripojil sa tým k ďalším, ktorí len s pokorou priznávajú, že Boh skrátka takto nelieči, ich svedectvá sú napríklad tu: http://www.youtube.com/watch?v=aDiYeJ_bsQo .
 
Bude to však stačiť? Tí, ktorí nás tak radi zvyknú k liečeniu posielať, bohužiaľ, nezvyknú takéto správy sledovať. A malé podskupinky Exodu budú isto pokračovať. A pár ľudí veriacich v LGBT loby začnú teóriu o tom, ako Chambers ustúpil zo strachu o svoj život. Moloch s názvom ex-gay hnutie bude ešte stále existovať. I tak verím, že koniec Exodu znamená začiatok niečoho nového. Začiatok éry, v ktorej si naši „naprávači“ uvedomia, že nás napraviť nevedia a že to ani nie je ich úlohou. Začiatok éry, v ktorej si znova nájdeme cestu do Cirkvi a ona k nám. Začiatok éry, v ktorej gej / lesba / bi / trans / queer a zároveň kresťan / ka nebude niečo nepochopiteľné.

Páči sa vám tento článok?